Дизайн маленьких квартир
В умовах зростання витрат на утримання житла малогабаритні квартири набули особливої популярності і лідирують у купівельному рейтингу.
Все виды в строительной сфере предоставляет строительная компания DASP быстро и профессионально.
Облаштування невеликого простору має свої особливості, але це не є підставою відмовлятися від цікавих проектів. Скромний метраж 1-кімнатної квартири диктує свої правила. Враховуючи їх, можна створити привабливий та функціональний інтер'єр.
Як раціонально використати корисну площу з максимальною зручністю? Пропонуємо кілька базових ідей для дизайну маленької квартири.
1. Мінімалізм
Важливий момент для оптимізації площі – позбутися зайвих речей, надмірного декору та всього, чим ви давно не користуєтеся. Принцип мінімалізму є основним у оформленні інтер'єру малогабаритної квартири.
2. Візуальне розширення простору
Відчуття повітря та оптичну ілюзію просторого приміщення допомагають створити сукупність факторів – світлі тони, прості форми, поєднання матеріалів, використання дзеркал.
3. Зонування
Планування у малогабаритній квартирі – найважливіший фактор комфортного проживання та створення особистого простору для кожного члена сім'ї. Різні частини будинку можуть мати своє функціональне призначення.
Замінити дороге перепланування допоможуть прості прийоми зонування приміщення:
використання прозорих та розсувних перегородок;
застосування матеріалів, різних за кольором, фактурою;
смислове розміщення меблів.
З їх допомогою можна відокремити вітальню, кухонну та спальну частину. Функціональні зони особливо актуальні у малогабаритних квартирах-студіях. Мешканці можуть визначати їхнє розташування, виходячи зі своїх особистих уподобань.
4. Системи зберігання
Найкращий спосіб розміщення речей – раціональне використання простору від підлоги до стелі. Якщо дозволяє висота, другий ярус стане незамінним місцем їх зберігання. З цією метою також використовують місткі антресолі. Важливо, щоб вбудовані системи зберігання містили все необхідне без шкоди для зовнішнього вигляду.
5. Правильне світло
Для малогабаритного житла не варто вибирати величезні люстри. Найкраще використовувати багаторівневе освітлення – точкові світильники, розташовані по периметру. Підвісні та настінні джерела світла застосовують як роздільники просторових зон, вони допоможуть створити необхідну атмосферу.
6. Колірне оформлення
Найбільш доречні світлі відтінки, вони візуально розширюють простір. Універсальний білий колір підійде будь-якого стилю. Щоб інтер'єр виглядав стильно і сучасно, однотонне оздоблення стін, стелі та меблів освіжають яскравими кольоровими акцентами.
7. Приховані резерви площі
Навіть маленька оселя має великі можливості для оптимізації простору. Для цього раціонально використовують вільні ділянки: підвіконня як робоче місце, кутові стелажі в кутах кімнати або стійки по обидва боки дверей.
Розсувні двері – перевірений часом спосіб зберегти дорогоцінний метраж, вони можуть бути непомітними та збігатися з кольором стін.