Чи безпечні ваші розетки і чи не час їх замінити?
Як зрозуміти, чи справні в квартирі розетки і вимикачі, або вони вже потребують заміни або ремонту? Це питання дуже важливе, адже всім відомо, що одним з найбільш поширених причин пожеж є несправні електроприлади і пошкоджена проводка.
На сайте https://artswitch.by/ вы можете купить выключатели и розетки, которые прекрасно впишутся в ваш интерьер.
На що потрібно звернути увагу, як зрозуміти, що настав час замінити електроустановочні вироби, тобто вимикачі і розетки?
1. Перевіримо, чи немає механічних пошкоджень, відколів на корпусах розеток або вимикачів?
Уявімо собі таку ситуацію. При переїзді в квартиру заносили важкі меблі, вдарили розетку, і від її корпусу відколовся шматочок. Чи потрібно після цього міняти розетку? Через механічного пошкодження в розетці або вимикачі можуть оголитися металеві деталі, за якими протікає електричний струм. Навіть якщо цього не відбулося відразу, то можливо, що до відкололася деталі кріпляться інші елементи, що закривають контакти. Подальше використання цього виробу може призвести до ураження електричним струмом або до нагрівання вироби. Всі розетки і вимикачі, які доступні у вільному продажі в Росії, повинні бути сертифіковані і відповідати певним стандартам. У конструктиві розеток і вимикачів виключена можливість торкання струмоведучих частин за умови їх правильної експлуатації і відсутності пошкоджень.
2. Металеві контакти вилки після її виключення з розетки кімнатної температури або відчутно розігріті?
Ми припускаємо, що до побутової розетки підключаються тільки звичайні побутове прилади, наприклад, радіатор або кондиціонер потужністю до 3,5 кВт. Про що може говорити те, що вилка електроприладу відчутно розігрівається після того, як він якийсь час попрацював і був виключений з розетки? У більшості випадків це говорить про те, що між струмоведучими частинами вилки і розетки був поганий електричний контакт, тобто контакт з високим опором, через якого і стався розігрів.
Потенційно це пожежонебезпечна ситуація. Чому таке може відбуватися? Причина може критися в тому, що розетки вже сильно зношені або в тому, що їх якість самого початку було не дуже високим.
3. Вимикач або розетка надійно закріплений або ледь тримається в стіні?
Чи правильно Ви виключаєте вилку з розетки? Однією рукою потрібно притримувати розетку, інший потрібно взятися за вилку і акуратно витягнути її з розетки. Ні в якому разі не можна витягати вилку з розетки, тримаючись за дріт електроприладу. Сучасні розетки і вимикачі мають спеціальні пристосування для надійного кріплення до будь-якої монтажної коробки і встановлюватися в будь-якій стіні, навіть в стінах з гіпсокартону. Якщо розетка або вимикач може вискочити зі стіни, то її необхідно якомога швидше замінити, це дуже небезпечно.
4. Вилка надійно тримається в розетці або тримається ледве-ледве? Розетка іскрить, іноді відчувається запах паленої пластмаси?
Вам знайома ситуація, коли ви на роботі або в готелі ставите на зарядку телефон, а вилка ледве-ледве тримається в розетці і виймається з неї без жодних зусиль? При цьому металеві контакти вилки можуть розігріватися, розетка може іскрити і навіть неприємно пахнути паленої пластмасою. Це однозначно привід її замінити, адже іскріння, неприємний запах і погане утримання вилки говорять про ненадійного електричному контакті. Це відбувається через те, що ресурс розетки був вичерпаний або через неякісних матеріалів, з яких була проведена розетка. У будь-якому випадку, заміна розеток коштує набагато дешевше, ніж усунення можливих наслідків пожежі.
Контроль за станом електроприладів - це дуже відповідальне питання, яке має вирішуватися досить оперативно і не відкладатися в довгий ящик.