ВИБИРАЄМО ОБЛИЦЮВАЛЬНУ ЦЕГЛУ
Лицьова (лицьовій) цегла - це цегла, призначений для зовнішньої обробки стін і фундаментів будівель. Служить, як правило, для захисту та оздоблення стін. Лицювальні цегли володіють різноманітною формою, фактурою і кольором.
Необходим облицовачный кирпич, купить облицовочный кирпич на сайте Angio.com.ua вы можете в любое удобное для вас время не выходя из дома.
З лицьової цегли створюють так звану оболонку, ізолюючу стіни від впливу погодних умов і різних механічний впливів, тому вимоги до якості такого цегли досить високі. Він повинен володіти високими міцністю і морозостійкістю, низьким коефіцієнтом водопоглинання і підвищеною стійкістю до дії ультрафіолетових променів.
ВИДИ ОБЛИЦЮВАЛЬНОЇ ЦЕГЛИ
В основі клінкерної цегли - спеціальний вид глини, яка в процесі обробки обпалюється до повного запікання, що і надає цеглин різні відтінки. Відрізняється високою міцністю, що дозволяє використовувати його навіть при кладці тротуарів.
Особовий гіперпрессованний цегла виробляється за технологією зварювання мінеральних сипучих матеріалів під впливом високого тиску. Це відбувається в присутності в'яжучих компонентів і води. Завершується виготовлення такого виду лицьової цегли витримкою на складі протягом 3-5 днів. Матеріалами для виробництва силікатної цегли є кварцовий пісок і повітряне вапно.
Важливо відзначити, що застосування силікатної цегли небажано при кладці фундаментів, камінів, печей, так як висока вологість і температура ведуть до зниження міцності цегли, аж до руйнування.
Особовий глазурована цегла - це як правило, керамічний матеріал, який покривається глазур'ю (склоподібне покриття, в основі якого - польовий шпат, каолін і кварц) безпосередньо перед випалюванням .. Лицьова керамічна цегла виробляється з глини з різними добавками, які регулюють ті чи інші властивості цегли в процесі випалу. Володіє, як правило, червоним або світло-жовтим кольором.
ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ЛИЦЬОВУ ЦЕГЛУ
При виборі облицювальної цегли можна спиратися тільки на його зовнішні якості або вартість. Потрібно пам'ятати, що крім естетичної цінності, існують певні фізико - механічні властивості, які істотно впливають на експлуатаційні властивості кладки. Відзначимо найбільш важливі параметри (характеристики), які необхідно враховувати при виборі цегли:
Міцність . Залежно від верхньої межі міцності, облицювальна цегла підрозділяється на марки М-25 ... -300, і чим більше цифра в маркуванні - тим міцніше цеглина (і вище на нього ціна).
Водопоглинання . Цей показник варіюється у виробників якісної цегли в межах 14-16%.
Морозостійкість . Цим терміном позначається параметр, що характеризує здатність витримувати циклічну заморозку і відтавання. Адже в процесі експлуатації цегла, хоч і у відносно невеликих межах, але поглинає вологу, яка взимку перетворюється в лід, і потім відтає при позитивних температурах, впливаючи на зовнішній вигляд цегли і його структуру. Показник морозостійкості позначається в маркуванні, як правило, літерою F.
Теплопровідність . Залежно від цього показника (безпосередньо залежить від середньої щільності виробів) розрізняють п'ять основних груп облицювальної цегли: звичайний, умовно ефективний, ефективний, підвищеної ефективності і високої ефективності. Чим вище щільність цегли, тим слабкіше теплоізоляційні властивості кладки.
ОСНОВНИЙ ВИСНОВОК
Не можна не помітити прямий зв'язок між вартістю облицювальної цегли і його якісними характеристиками. Однак, ціни різних виробників можуть істотно відрізнятися навіть при схожих фізико - механічні властивості.
На що ще звернути увагу?
Доставка матеріалів на об'єкт суттєво збільшує Ваші витрати. Постарайтеся правильно оцінити свої можливості, і, може бути, закупити облицювальний матеріал на весь об'єкт відразу. Швидше за все, поставка «машинної» нормою значимо знизить додаткову плату за доставку. Наймайте професійних каменярів. Не довіряйте будівництво свого будинку наспіх збитим бригадам.
Пам'ятаєте приказку «скупий платить двічі». Правильно складений фасад не потребує будь-яких постійному обслуговуванні довгі роки.