Основні види токарних робіт
У процесі зазвичай задіяний широкий набір ріжучого інструментарію – від свердел та розгорток до плашок та різців. Різання здійснюється в ході обертання заготовки, закріпленої в патроні верстата токарного і руху подачі - поступального плавного руху різця. У деяких випадках рух подачі буває поперечним, в широкому діапазоні здатний також змінюватися кут різця по відношенню до осі заготівлі, що обертається. До Ваших послуг виготовлення вирубних штампів за самою вигідною та недорогою ціною.
Основні види токарних робіт.
Обробка виробу на токарному верстаті зазвичай відбувається у напівавтоматичному режимі. Токарний верстат дозволяє проводити операції з розточування (включає роботу з внутрішньою поверхнею заготовок), обточування (зовнішньою поверхнею), різання (розділення заготовки та вже готового виробу) та підрізування (обробка торцевих поверхонь). На сучасному токарному устаткуванні можна виготовляти різні тіла обертання (муфти, шківи, зубчасті колеса, вали та інші деталі такого типу) з досить високою точністю.
Будь-який токарний верстат складається з базової частини верстата - станини, на якій розташовуються всі елементи кінематичної схеми - передня бабка з коробкою швидкостей, коробка подач і шпиндель, фартух, що перетворює рух гвинта в супорт і безпосередньо сам супорт.
Токарні верстати за функціональністю зазвичай поділяють на універсальні, спеціальні та спеціалізовані.
Універсальні верстати набули найбільшого поширення. Широкий набір функцій дозволяє виконувати практично будь-які токарні роботи.
Токарна обробка деталей одного типорозміру є характерною для спеціальних верстатів. Переналагодження після кожного робочого циклу – досить трудомісткий і складний процес.
Спеціалізовані верстати найкраще справляються з масовим, великосерійним виробництвом деталей завдяки наявності особливого оснащення та вузькопрофільного інструментарію.
Усю різноманітність токарних верстатів можна розділити на кілька основних типів:
обробні центри токарно-фрезерної групи;
токарно-револьверні верстати;
лоботокарні верстати;
токарно-гвинторізні верстати.
Останній тип верстатів є найпоширенішим; з ним може конкурувати група токарно-карусельних верстатів, що дозволяє обробляти заготовки великого діаметра.