Етапи виробництва прес-форм
Прес-форма - це складний за конструкцією технологічний інструмент для виробництва виробів із пластмас, яке задає конфігурацію виробу при литті під тиском.
Ливарна форма визначає параметри майбутнього виливка, від первинних: довжина, ширина, висота, і до вторинних: шорсткість і фактура поверхні, щільність виробу (щільність безпосередньо пов'язана з міцністю). Цей інструмент — головна ланка у серійному та масовому виробництві деталей із пластику та інших матеріалів. До Ваших послуг виготовлення пресформ київ за самою вигідною та недорогою ціною.
Етапи виробництва прес-форм.
Виготовлення проходить етапи від проектування до випробувань форми на працездатність.
Дизайн виробу
Перший етап визначає необхідний обсяг робіт. Перед проектуванням форми конструктор повинен розуміти, як виглядатиме виливок, для цього, попередньо, роблять начерки готового виробу.
На основі цих ескізів проектується 3D-модель виливки, кількість виробів у литьовому механізмі, проводиться розрахунок поперечного перерізу литників, розмірів формотворчих деталей (матриці, пуансона, знаків), розрахунок усадки виробу.
На цьому етапі з'являється можливість виявити похибки, усунувши дефекти, неточності. Модель виробу проходить перевірку за кількома параметрами методом кінцево-елементного аналізу. Результати аналізів дають рекомендації, де краще вибрати точку впорскування, визначає кривизну поверхні, рівномірність товщини стінок, округлення, ухили.
Проектування прес-форми
На другому етапі народжується 3D-модель безпосередньо прес-форми та конструкторська документація. Ця стадія визначає необхідний набір стандартних виробів, складових частин та компонентів ливарного оснащення. Усі елементи складової повинні бути точно підібрані один до одного.
Етап виготовлення прес-форми
Значна частина всіх складових елементів ливарного оснащення проходить обробку на обладнанні з ЧПУ та електроерозійних верстатах. Передбачається така технологія обробки:
■Стандартний пакет плит (корпусні деталі прес-форми) обробляється в одну стадію на фрезерних верстатах з ЧПУ.
■Формоутворюючі деталі (пуансон, матриця) обробляються в такому порядку:
Чорнова механічна обробка, при якій знімається основний шар матеріалу, призначаються припуски на робочі поверхні від 0,5 до 1,5 мм.
Термічна обробка у вакуумній печі, яка передбачає загартування формотворчих деталей, створюючи зносостійкість робочих поверхонь.
Получистая і чистова обробка – значна частина, де виконуються точна обробка робочих поверхонь. Якщо у виливку переважають тонкостінні ребра, поднутреніе, гострі, прямі кути, то пуансон з матрицею проходять обробку додатково на електроерозійних верстатах.
Фінішне доведення та обробка робочих поверхонь може включати різні методи – від ручного полірування до електрохімічної та лазерної обробки.
При необхідності формоутворюючі поверхні наносяться різні покриття і виконується поверхневе зміцнення.